Боговете на Олимп
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Мястото за богове, чудовища и герои.
 
ИндексИндекс  PortalPortal  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  
Вход
Потребителско име:
Парола:
Искам да влизам автоматично с всяко посещение: 
:: Забравих си паролата!
Добре дошли!
Северната гора Start10
Нашият банер
90
Ако искате да станете наши приятели, цъкнете Тук
ЕКИПЪТ
Северната гора New_st10
Top posters
Атина
Северната гора I_vote_lcapСеверната гора I_voting_barСеверната гора I_vote_rcap 
Катрин Уейтън
Северната гора I_vote_lcapСеверната гора I_voting_barСеверната гора I_vote_rcap 
Посейдон
Северната гора I_vote_lcapСеверната гора I_voting_barСеверната гора I_vote_rcap 
Sandara.
Северната гора I_vote_lcapСеверната гора I_voting_barСеверната гора I_vote_rcap 
Анабет
Северната гора I_vote_lcapСеверната гора I_voting_barСеверната гора I_vote_rcap 
Афродита
Северната гора I_vote_lcapСеверната гора I_voting_barСеверната гора I_vote_rcap 
Ариа
Северната гора I_vote_lcapСеверната гора I_voting_barСеверната гора I_vote_rcap 
Хататила
Северната гора I_vote_lcapСеверната гора I_voting_barСеверната гора I_vote_rcap 
Зевс
Северната гора I_vote_lcapСеверната гора I_voting_barСеверната гора I_vote_rcap 
Katherine Pierce
Северната гора I_vote_lcapСеверната гора I_voting_barСеверната гора I_vote_rcap 
Latest topics
» Станете наши приятели
Северната гора EmptyСъб Юли 27, 2013 8:10 am by Атина

» Другарче за РП
Северната гора EmptyПет Юни 07, 2013 6:00 am by Софѝя

» Любим филм
Северната гора EmptyВто Апр 16, 2013 10:37 am by Атина

» Смяна на името/снимката
Северната гора EmptyНед Апр 07, 2013 5:00 pm by Катрин Уейтън

» Музеят в Ню Йорк
Северната гора EmptyСря Апр 03, 2013 5:30 pm by Vicktoria di Makiaveli

» По стълбите нагоре
Северната гора EmptyВто Мар 26, 2013 1:13 am by Атина

» Богове и Богини
Северната гора EmptyСря Мар 20, 2013 7:04 am by Атина

» Тренировъчната площадка
Северната гора EmptyСъб Мар 09, 2013 11:46 pm by Фил

» Въпроси...?!
Северната гора EmptyПет Мар 01, 2013 12:55 am by Атина

Кой е онлайн?
Онлайн е 1 потребител: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 1 Гост

Нула

Най-много потребители онлайн: 31, на Сря Май 04, 2011 10:37 am

 

 Северната гора

Go down 
+2
Хататила
Sandara.
6 posters
Иди на страница : 1, 2  Next
АвторСъобщение
Sandara.
Админ
Админ
Sandara.


Брой мнения : 586
Точки : 1611
Join date : 10.04.2010
Age : 24

Северната гора Empty
ПисанеЗаглавие: Северната гора   Северната гора EmptyЧет Сеп 22, 2011 4:01 pm

Северната гора 1312442277_33625_1
Макар да бе по-обикновена от южната, северната гора все пак бе наистина красива, особено ако Слънцето огрява нейните свежозелени треви и короните на плодородните й дървета.
Върнете се в началото Go down
http://k-popworldrpg.bulgarianforum.net/
Хататила
Богинята на котките
Богинята на котките
Хататила


Брой мнения : 193
Точки : 348
Join date : 15.07.2011
Age : 24

Северната гора Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Северната гора   Северната гора EmptyСъб Сеп 24, 2011 8:20 pm

Решихме с Блекджак да пояздим из Северната гора. Направо я обожавах. Не чак колкото плажа, но и тя ми беше любимо местенце. Всичко винаги беше зелено. Не знам защо, но винаги ми миришеше на море там.
Блекджак се извиси все по-високо и по-високо, докато накрая не виждах целия лагер от-до. Познавах го като дланта си. Прелетях над едно дърво толкова ниско че си откъснах клонче. Мирисът на море ми навя мисли за баща ми. Толкова исках да го намеря, че чак щях да се разплача.


"-Какво има, шефке?"- попита ме черния пегас, усетил промяната в настроението ми.

"-Нищо, Блекджак. Просто... нищо."- отговорих малко вяло и се приземихме върху меката трева. После го отведох в конюшнята и се върнах тук. Седнах на тревата и се замислих.


Едит от Тира Хиуксет-пропуснати и сгрешени букви, твърде много повторения и грешни абзаци.
Върнете се в началото Go down
Sandara.
Админ
Админ
Sandara.


Брой мнения : 586
Точки : 1611
Join date : 10.04.2010
Age : 24

Северната гора Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Северната гора   Северната гора EmptyСъб Сеп 24, 2011 8:50 pm

С Елиас и Селена стъпихме на територията на Северната гора, както го бях планирала от самото начало. Котката ми бе седнала между ушите на кафявия жребец с бяло петно на муцуната.
Звънкият ми смях отекваше сред вечнозелените вековни дървета, които отвръщаха на смеха ми с нежен вятър, който ме милваше по лицето веднъж, а след това си отиваше. Бях наистина щастлива, че отново посещавам този рай, познат като Северната гора.
Мислите ми бяха прекъснати от цвилене на кон, но не на моя. Тук имаше още някой, определено не бях сама, и за щастие. Мразех да мълча, просто трябваше да говоря с някой, все пак зодията ми бе Близнаци.
Цвиленето започна да се чува по-ясно, докато се приближавахме към една руса богиня и нейния...пегас.
-Здрасти.-казах внезапно с мекия си глас и зачаках Хататила да отговори.
Върнете се в началото Go down
http://k-popworldrpg.bulgarianforum.net/
Хататила
Богинята на котките
Богинята на котките
Хататила


Брой мнения : 193
Точки : 348
Join date : 15.07.2011
Age : 24

Северната гора Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Северната гора   Северната гора EmptyСъб Сеп 24, 2011 9:27 pm

Мислите ми бяха прекъснати от Тира, нейната котка и конят й - едно весело трио. Точно в този момент дотърча и Шадоу. Нямах си и представа как ме е намерил, при положение, че след него търчеше госпожа О'Лиъри - единствената в света дружелюбна адска хрътка.
-Infernus canis, stop!-заповядах на латински, след което се обътнах към Тира. - Здравей! Какво те води насам?- после мислено поздравих и животните й. Личеше си, че е била във Вегас. Оттам всичи се връщаха щастливи... всички, освен мен. Наум проклинах баща си, че не е тук, обаче озарих останалите с лъчезарна усмивка и зачаках отговорът на Тира.



ПП.-Извинявай за забавянето, обядвах.
Върнете се в началото Go down
Софѝя
Дъщеря на Зевс
Дъщеря на Зевс
Софѝя


Брой мнения : 94
Точки : 178
Join date : 07.02.2012

Северната гора Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Северната гора   Северната гора EmptyСъб Сеп 15, 2012 1:43 am

Обратно в Лагера... Върнах се наскоро, а и нямаше особено какво да правя извън него. Въздъхнах и се усмихнах, някак носталгично. Това ми настроение ме беше накарало да се запътя към по-рядко посещаваната Северна гора, за да се поразходя. Надявах се, че малко ходене ще оправи настроението ми... Къде ти. Мислите за миналото ме преследваха и настроението ми бе някак сиво. Знаех, че не мога да върна времето назад, колкото и да ми се искаше. Спомените бяха странно нещо... Подсмихнах се, като продължих да крача из гората. Исках да изчистя главата си от точно тези мисли, но май не се получаваше. Дали пък компанията на някой нямаше да оправи нещата? Огледах се, но не беше необичайно, че наоколо не се виждаше жива душа. Повдигнах рамене, в момента друго ме занимаваше - трябваше да оправя настроението си... Дръпнах с ръка едни храсти от пътя си, устремено вървейки напред - бях решена да продължа разходката си, докато не се получи.
Върнете се в началото Go down
Vicktoria di Makiaveli
Дъщеря на Афродита
Дъщеря на Афродита
Vicktoria di Makiaveli


Брой мнения : 118
Точки : 250
Join date : 12.09.2012
Местожителство : Kiss me, Damon. Or kill me. We both know you're only capable of one.

Северната гора Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Северната гора   Северната гора EmptyСъб Сеп 15, 2012 1:55 am

Въздухът в северната гора беше леко прохладен и усещах как всяка нова глътка, която поемах преминава през тялото ми. Тук умът ми се прочистваше, тревожните мисли си отиваха и на тяхно място настъпваха нови, по-ведри и приятни. Мислех си за капчиците роса по листата, за песните на птичките и за мокрия дънер, който стоеше точно пред мен. Реших да седна, и да се наслаждавам на заобикалящото ме. Затворих очи и си помислих, че би било чудесно да споделя този миг с някой приятел. Точно в този момент, чух леко шумолене, може би от стъпки. Огледах се наоколо, но не видях никого. Тогава отново го чух, изпукването на пръчка под тежестта на някой. Погледнах още веднъж и тогава видях едно момиче да върви точно в посоката, в която гледах. Реших да отида при нея и да я поздравя. Застигнах я бързо и докоснах рамото й.
-Здравей, аз съм Ариа.


Последната промяна е направена от Ариа Марин на Съб Сеп 15, 2012 10:39 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Софѝя
Дъщеря на Зевс
Дъщеря на Зевс
Софѝя


Брой мнения : 94
Точки : 178
Join date : 07.02.2012

Северната гора Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Северната гора   Северната гора EmptyСъб Сеп 15, 2012 2:05 am

Крачех право напред през гората, съсредоточавайки се върху зеленината - надявах се, че това може да помогне за прогонването на носталгичните ми мисли. Бях задълбочена в устрема си да ги прогоня и почти подскочих, когато неочаквано някой ме докосна по рамото. Обърнах се и видях непознато момиче пред себе си.
-Здравей, аз съм Ариа. - тя ме поздрави и се представи. Появата й беше неочаквана, но се зарадвах, че срещам някой тук...
-Здравей, Ариа. Аз съм Джийн. - Да му се не види, какво казах? Май мислите за миналото съвсем бяха окопирали съзнанието ми. Усмихнах се и добавих
-Приятно ми е. - за първи път се представях с човешкото си име в Лагера... Сега как да се поправя? Нервно отметнах кичур коса назад и казах
-Ами.. не очаквах да срещна някой тук.. - супер, сега и се запъвах. И как наистина щях да поправя глупавата неточност с името ми? Май наистина трябваше просто да млъкна...
Върнете се в началото Go down
Vicktoria di Makiaveli
Дъщеря на Афродита
Дъщеря на Афродита
Vicktoria di Makiaveli


Брой мнения : 118
Точки : 250
Join date : 12.09.2012
Местожителство : Kiss me, Damon. Or kill me. We both know you're only capable of one.

Северната гора Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Северната гора   Северната гора EmptyСъб Сеп 15, 2012 2:21 am

Много се зарадвах, че срещам някой друг тук. Не си бях говорила с някого скоро, само тренировки и пак тренировки, това беше в ума на всички. Е, поне сега щях да имам възможността да си побъбря с някой.
- Имаш чудесно име, харесва ми. - направих й комплимент за името, просто не знаех какво да кажа, наистина го харесвах, но не това исках да кажа на първия полубог, с когото съм се запознала тук. Трябваше да се успокоя, но това не ми се удаваше. Реших да продължа разговора, съвсем нормален разговор, две обикновени тийнейджърки.
- Е, Джийн, Какво правиш тук, в Северната гора? Всъщност се радвам да видя някой тук, просто мислех, че съм сама...- продължих да говоря спокойно. Но Джийн изглеждаше малко объркана и притеснена, надявах се причината да не съм аз. Щеше да е жлако да я отблъсна, защото наистина ми изглеждаше свястна и симпатична. Реших да я оставя да говори, щеше да ми е по-лесно да се отпусна, ако някой по-уверен от мен говореше.



Последната промяна е направена от Ариа Марин на Съб Сеп 15, 2012 10:40 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Софѝя
Дъщеря на Зевс
Дъщеря на Зевс
Софѝя


Брой мнения : 94
Точки : 178
Join date : 07.02.2012

Северната гора Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Северната гора   Северната гора EmptyСъб Сеп 15, 2012 2:31 am

-Ами реших да се поразходя, да се поразсея малко... - усмихнах се, все още някак нервна, още повече, че Ариа беше казала, че харесва името ми. Реших, че просто трябва да обясня за това и добавих
-Всъщност тук се подвизавам под името Софѝя, Джийн е човешкото ми име... Но ми казвай както си избереш, отговарям и на двете. - засмях се и срещнах погледа й, гледайки я някак сконфузено. Надявах се да не съм я объркала... А и никой не ми беше казвал Джийн от доста време насам - не, че не си харесвах и двете имена де. Ухилих се на Ариа и реших да попитам
-Между другото, от колко време си в Лагера? Не съм те засичала тук преди.. - замислих се, наистина нямах спомен да съм я виждала тук.
Върнете се в началото Go down
Vicktoria di Makiaveli
Дъщеря на Афродита
Дъщеря на Афродита
Vicktoria di Makiaveli


Брой мнения : 118
Точки : 250
Join date : 12.09.2012
Местожителство : Kiss me, Damon. Or kill me. We both know you're only capable of one.

Северната гора Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Северната гора   Северната гора EmptyСъб Сеп 15, 2012 2:42 am

Смяната на имената ми се стори малко объркваща, но тук всеки имаше своите странности. София също беше чудесно име, всъщност името изобщо нямаше значение. Тя беше готина и не ме смяташе за загубенячка, ето това беше важното.
- Ами, аз съм в лагера от няколко дни, но се размотавам тук всеки ден, сякаш мястото е откъснато от външния свят. - отвърнах на усмивката й. Вече се чувствах в свои води и просто продължих.
- Всъщност съм дъщеря на Афродита. Знаех го от цели 3 години, но бях твърде нерештелна и отложих пътуването си към лагера. В крайна сметка се наложи да замина и ето ме тук. Хванах един къдрав кичур коса и го навих около пръста си, а после отново го развих. Беше гаден навик, но продължавах да го правя.
- Е, кой е твоят божествен родител? - бях твърде любопитна, трябваше да я оставя сама да реши и добавих:
- Ако искаш го запази в тайна, няма проблем.


Последната промяна е направена от Ариа Марин на Съб Сеп 15, 2012 10:40 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Софѝя
Дъщеря на Зевс
Дъщеря на Зевс
Софѝя


Брой мнения : 94
Точки : 178
Join date : 07.02.2012

Северната гора Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Северната гора   Северната гора EmptyСъб Сеп 15, 2012 2:57 am

Усмихнах се на Ариа, която изглеждаше наистина симпатична. За първи път ми изглеждаше, че някой ме разбира и може би наистина щях да се сприятеля с човека пред себе си - или поне се надявах де.
-Ами всъщност майка ми е Хера. - казах, след като тя беше споделила, че нейния божествен родител е Афродита -Не мисля, че е нужно да го пазя в тайна... Но бих те помолила да запазиш човешкото ми име в тайна, тук всички ми казват Софи.. - изчервих се леко и сведох поглед към листата в краката си. За първи път молех някой за нещо, а и да споделям своя тайна с друг, така че да стане наша обща, също не ми се случваше всеки ден. Подсмихнах се на себе си, надявайки се, че тя ще се съгласи да не ме издава, тъй като наистина ми изглеждаше симпатична. Вдигнах поглед и решавайки да сменя темата, попитах
-Ами ти всъщност от къде си? Имам предвид, къде си живяла, преди да дойдеш в Лагера? - усмихнах се, спомняйки си за моя град, чакайки отговора й.
Върнете се в началото Go down
Vicktoria di Makiaveli
Дъщеря на Афродита
Дъщеря на Афродита
Vicktoria di Makiaveli


Брой мнения : 118
Точки : 250
Join date : 12.09.2012
Местожителство : Kiss me, Damon. Or kill me. We both know you're only capable of one.

Северната гора Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Северната гора   Северната гора EmptyСъб Сеп 15, 2012 3:11 am

Усмихнах се, някак се зарадвах за нея. Мислех, че всички богове са безотговорни егоисти, на които не им пука за децата им, но тогава Софи каза, че майка й е Хера и това променяше нещата. Може би богинята на семейството се грижеше за получовешките си деца. А колкото до тайната на Софи, със сигурност щях да я запазя в тайна, не исках да я разочаровам.
- Софи, не се притеснявай за това, ще запазя тайната ти. - усмихнах се и й намигнах. Изглежда темата за тайното й име я притесняваше и когато смени посоката на разговора, веднага я последвах.
- Аз съм от Сидни, родена съм там и съм израстнала там. Имам чудесно семейство, баща и сестра. Може би поради тази причина ми беше толкова трудно да напусна, но трябваше да го направя. Полубожествената ми миризма привличаше само врагове, напускайки ги защитавах. Надявам се никой да не ги безпокои повече. Не бих си простила, ако нещо им се случи. Винаги обвинявах боговете за трудностите, които живота ми предоставяше, но ако някой от тях пострада, аз сама ще съм си виновна.- забих поглед в земята. Някой страничен наблюдател щеше да каже, че съм проявила внезапен интерес към върховете на обувките си. Наистина се натъжих при мисълта за стария ми дом, но веднага прогоних спомените от главата си и отново погледнах Софи. На лицето ми се появи престорена усмивка. Не бях особено весела, но това не засягаше събеседничката ми.
-Ами ти? Къде си живяла преди?


Последната промяна е направена от Ариа Марин на Съб Сеп 15, 2012 10:40 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Софѝя
Дъщеря на Зевс
Дъщеря на Зевс
Софѝя


Брой мнения : 94
Точки : 178
Join date : 07.02.2012

Северната гора Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Северната гора   Северната гора EmptyСъб Сеп 15, 2012 3:24 am

-Ами аз съм родом от Атина, Гърция... - ухилих се широко, за да не забележи носталгията ми. Бях излезнала именно, за да я прогоня, но мислите ми се връщаха назад и не можех да направя нищо, за да се разсея.
-Разбирам те добре. Аз също бих заминала, за да предпазя семейството си.. - само че в моя случай непоправимото вече се беше случило. Бях се научила и свикнала с мисълта, че връщане назад няма, но явно мислите ми днес просто не ме слушаха и бях обгърната от вълна на носталгия каквото и да правех.
-Е, предполагам, че все още ги посещаваш от време на време? - попитах ведро, опитвайки се да разведря и нея, и себе си, а и обстановката. Ариа надали съзнаваше каква късметлийка е, че близките й бяха живи, но нямаше да споделя тази мисъл с нея.. Или поне не точно сега. Беше ми приятно да разговарям с нея и зададох следващия си въпрос
-Е, срещала ли си се с Афродита вече? Аз дори не знам как изглежда Хера, някак не я чувствам като майка... - усмихнах се, чувствайки се отново малко неловко да призная факт, който може би не говореше добре за мен...
Върнете се в началото Go down
Vicktoria di Makiaveli
Дъщеря на Афродита
Дъщеря на Афродита
Vicktoria di Makiaveli


Брой мнения : 118
Точки : 250
Join date : 12.09.2012
Местожителство : Kiss me, Damon. Or kill me. We both know you're only capable of one.

Северната гора Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Северната гора   Северната гора EmptyСъб Сеп 15, 2012 3:43 am

- Гърция! Това е супер! - уау, Атина, това е много готино. Сигурно си е прекарвала страхотно там. Тя ми се усмихна широко, за 2-ри път, беше още по-хубава когато се усмихваше. Много ми напомняше за по-голямата ми сестра. Но точно сега, не беше моментът да потъвам в мисли за нея. Не знам защо, но вече чувствах Софи по-близка. Изглежда имахме доста допирни точки, което беше просто супер! Изведнъж видях нова приятелка в нея...щеше да е много хубаво, ако наистина се зароди приятелство.
Когато Софи заговори за посещение при семейството ми очите ми се насълзиха, не бях предполагала, че ще ми липсват толкова много. Вирнах глава нагоре и бясно замигах, защото не исках тя да забележи сълзите. Аз си бях голяма ревла, но не исках да се излагам точно пред нея. И така, пуснах въпроса за Афродита през едното ухо и го изтиках навън през другото. Не исках да се задълбочавам в тази тема, защото щях да се вбеся отново и да се разприказвам. Истината беше, че никога не бях виждала майка си, въпреки че се нуждаех от нея много пъти. Винаги когато си пожелавах да я видя се ядосвах сама на себе си и си казвах, че ако видя ще запратя един божествен шамар в посока: "Лицето на Афродита"!
- Не, всъщност никога не съм я виждала. Изглежда с повечето от нас е така...


Последната промяна е направена от Ариа Марин на Съб Сеп 15, 2012 10:41 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Софѝя
Дъщеря на Зевс
Дъщеря на Зевс
Софѝя


Брой мнения : 94
Точки : 178
Join date : 07.02.2012

Северната гора Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Северната гора   Северната гора EmptyСъб Сеп 15, 2012 3:51 am

-Явно наистина за нас полубоговете това си е факт.. - казах унило, но бързо се усмихнах, за да не разваля настроението и на двете ни и реших да добавя относно родното ми място
-О, наистина е красиво - започнах ентусиазирано -Само да видиш океана, природата и града.. Прекрасни са!
Усмихвах се на спомените, които този път освен носталгия ми носеха и радост и все така въодушевено казах
-Знаеш ли, трябва да ми дойдеш на гости в Гърция някой път... Живея сама, така че ще има къде да отседнеш и няма кой да ни притеснява. Ще те разведа наоколо и ще ти покажа всичко там! - заключих радостно, усещайки вълна на нетърпение да преминава през мен. Правенето на планове предварително беше нещо ново за мен, а и наистина усещах Ариа доста близка - тя беше първата, която канех да ме посети и това показваше, че наистина ми допадаше. Исках да продължим да си говорим, за да науча още за нея, а също и да й споделя на свой ред за себе си. Беше странен, но приятен импулс..
Върнете се в началото Go down
Vicktoria di Makiaveli
Дъщеря на Афродита
Дъщеря на Афродита
Vicktoria di Makiaveli


Брой мнения : 118
Точки : 250
Join date : 12.09.2012
Местожителство : Kiss me, Damon. Or kill me. We both know you're only capable of one.

Северната гора Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Северната гора   Северната гора EmptyСъб Сеп 15, 2012 3:58 am

Радвах се, че тя ми разказва за родния си град, беше много хубаво, че споделя с мен, а гледката, която си представих докато разказваше беше великолепна. Наистина би било чудесно да й отида на гости. Това, че ме покани предизвика много емоции, радост, ентусиазъм и някои, чиито имена не знам, но определено бяха хубави. Замечтах се, представих си ваканция само ние двете и никой друг. Как пием портокалов сок и се разхождаме по брега. Прекъснах тези фантазии, защото трябваше да кажа нещо. Например да и благодаря за поканата, беше много мило от нейна страна.Точно това й казах.
-Благодаря, наистина ще е чудесно, много си мила. Ако знаеш само какви неща си представих, ти толкова красноречиво описа мястото, че почти усетих мириса на морето. - засмях се леко. Бях щастлива и не се съмнявах, че това ми личеше.


Последната промяна е направена от Ариа Марин на Съб Сеп 15, 2012 10:41 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Софѝя
Дъщеря на Зевс
Дъщеря на Зевс
Софѝя


Брой мнения : 94
Точки : 178
Join date : 07.02.2012

Северната гора Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Северната гора   Северната гора EmptyСъб Сеп 15, 2012 4:04 am

Усмихнах се и кимнах, като също се радвах, заедно с нея.
-Представи си какво ще бъде, когато действително дойдеш с мен там! Определено ще го направим една незабравима ваканция, а и ще посетим всички интересни неща, ще ти разкажа всичко за града и ще те запозная с местните хора, които са чудесни... И обичат да разказват легенди за боговете - казах загадъчно. Може би ако чуеше историите за майка си от обикновени хора, щеше да се почувства поне малко по-близка до нея.. Надявах се да мога да направя това за Ариа, тя наистина го заслужаваше. Усещах, че се задава едно доста добро приятелство помежду ни и това ме караше да се усмихвам, разведрена от мислите и плановете къде ще идем двете, как ще се снимаме и колко ще се забавляваме заедно..
-Мисля, че определено се радвам, че излязох на разходка в гората днес.. - заключих усмихнато, докато й смигах шеговито и леко се засмях.
Върнете се в началото Go down
Vicktoria di Makiaveli
Дъщеря на Афродита
Дъщеря на Афродита
Vicktoria di Makiaveli


Брой мнения : 118
Точки : 250
Join date : 12.09.2012
Местожителство : Kiss me, Damon. Or kill me. We both know you're only capable of one.

Северната гора Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Северната гора   Северната гора EmptyСъб Сеп 15, 2012 4:15 am

- Така е, оказва се, че разходката в Северната гора е най-хубавата част от както пристигнах. Ще се радвам да ме разведеш в Атина Софи, обожавам древните архитектурни постижения. В Сидни не се намират много, той е по-съвременен град, но миналата година посетих Египет. Беше фантастично, това беше една от мечтите ми. Та, като подхванахме темата за разказваните от народа митове за боговете...само ако знаеш какви разкази слушахме. През цялото време се опитвах да напасна Египетската митология с Гръцката.-засмях се, защото това беше много хубав спомен. Щом й разказвах истории от миналото си, значи наистина беше спечелила доверието ми. Тогава ми хрумна една нова идея.
-Знаеш ли, след посещението в Гърцция, можем да минем и през Сидни. Сигурна съм, че ще ти хареса, даже направо ще се влюбиш. После не знам как ще те върна в лагера, изобщо няма да ти се тръгва...-пошегувах се с нея, защото нещо ми подсказваше, че вече мога да бъда себе си и да не се притеснявам. От доста време насам най-сетне се чувствах на мястото си. Сякаш това беше мястото, на което
принадлежах...


Последната промяна е направена от Ариа Марин на Съб Сеп 15, 2012 10:42 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Софѝя
Дъщеря на Зевс
Дъщеря на Зевс
Софѝя


Брой мнения : 94
Точки : 178
Join date : 07.02.2012

Северната гора Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Северната гора   Северната гора EmptyСъб Сеп 15, 2012 4:30 am

Радостта ме заля с такава голяма сила, че в първите няколко секунди не можах да продумам. Усмихнах се широко, отново, докато гледах Ариа в очите и искрено се радвах, че я срещнах.
-И аз ти благодаря за поканата - започнах учтиво и с нова доза ентусиазъм добавих -Това ще се получи като пътешествие, ще си гостуваме една на друга, а после пак двете ще се върнем в Лагера... Макар че си права, щом ще сме двете, надали ще ми се връща тук. - заявих накрая искрено, като й се усмихвах и вече визуализирах в главата си как двете се смеем на плажа в Гърция, или се разхождаме и разпалено си говорим, разглеждайки Сидни. Щеше да е наистина незабравимо, първата ми доза истинска радост, която няма да е свързана със семейството ми... И като споменах това, добавих, гледайки Ариа
-Надявам се семейството ти да не възрази, че ще те посетя.. Може би първо трябва да се допиташ и до тях? - започнах колебливо, но след това ми хрумна нова идея и казах усмихнато
-А ако се съгласят, след това определено ще ги поканя в Гърция и хем ти ще ми гостуваш два пъти, хем ще се съберем всички и там. Мисля, че на близките ти пътешествието ще им хареса... - едва се сдържах да не заподскачам от ентусиазъм, получаваше се наистина върховно и плановете като че ли се нареждаха от само себе си, правейки го все по-хубаво и по-хубаво...
Върнете се в началото Go down
Vicktoria di Makiaveli
Дъщеря на Афродита
Дъщеря на Афродита
Vicktoria di Makiaveli


Брой мнения : 118
Точки : 250
Join date : 12.09.2012
Местожителство : Kiss me, Damon. Or kill me. We both know you're only capable of one.

Северната гора Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Северната гора   Северната гора EmptyСъб Сеп 15, 2012 4:46 am

Напуши му смях. Толкова много щастие на куп не ми се беше събирало от Коледа.
-Хората казват: "Живей ден за ден", а ние си направихме планове за цяла година, но ето, че вече няма да се чудим какво да правим през ваканцията. Много се радвам, че те срещнах Софи. Запознахме се преди два часа, но вече имам чувството, че мога да ти споделя всичко. - казах го напълно искрено. Чувствах я много близка. Вярно е ,че за толкова кратко време не можехме да се упознаем толкова добре, но преценката ми едва ли беше грешна, усещах чувствата на хората, а в Софи можех да усетя само искренност. Не бих се усъмнила в нея за нищо. Наистина звучи прибързано, но точно това изпитвах в този момент. Корема ме беше заболял от смях и седнах на семята, като притиснах колене съм гърдите си. Денят беше чудесен!


Последната промяна е направена от Ариа Марин на Съб Сеп 15, 2012 10:42 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Софѝя
Дъщеря на Зевс
Дъщеря на Зевс
Софѝя


Брой мнения : 94
Точки : 178
Join date : 07.02.2012

Северната гора Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Северната гора   Северната гора EmptyСъб Сеп 15, 2012 4:56 am

Седнах срещу Ариа, не много далеч от нея и се присъединих към смеха й, като отвърнах
-Знаеш ли, мога да кажа същото за теб. Странно как се получава така.. Но е хубаво. - усмихнах се -И ново. И приятно.
Добавих, като двете продължихме да се смеем. Не вярвах, че в Лагера действително ще успея да си намеря сродна душа, но ето, че стана. За първи път бях в компанията на някой, с който наистина се разбирах. Усещах, че доста ще се смеем двете и се радвах на приятелството ни.
-Лагера е странно нещо... започвам да го харесвам все повече, защото ако не бяхме тук, двете надали щяхме да се срещнем някога. - усмихнах се и реших да споделя основния си и голям проблем с Ариа
-И като казах Лагера, как се справяш със силите си? - попитах първоначално полека. Не знаех как да споделя с нея, тъй като беше нещо ново за мен да имам такова доверие на някой, но вярвах, че наистина мога да й кажа и исках да й споделя... Само се колебаех как точно да го направя.
Върнете се в началото Go down
Vicktoria di Makiaveli
Дъщеря на Афродита
Дъщеря на Афродита
Vicktoria di Makiaveli


Брой мнения : 118
Точки : 250
Join date : 12.09.2012
Местожителство : Kiss me, Damon. Or kill me. We both know you're only capable of one.

Северната гора Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Северната гора   Северната гора EmptyСъб Сеп 15, 2012 5:01 am

Ъъъ, стана малко неудобно, защото тя ме попита за силите ми, а на мен ми беше неудобно да си призная, че не се справях много добре. После обаче размислих, тя ми беше приятелка и нямаше да ме издаде, просто й го казах.
-Знаеш ли, аз...ъъ не се справям много добре, всъщност изобщо даже. Имам способността да усещам чувствата на хората, а бъркам любов и щастие. Разбираш ли? Никак не е добре. Срам ме е да ти го призная, но както виждаш го направих...- е, надявах се да не ми се смее много.
-Ами ти? Сигурна съм, че си много добра?


Последната промяна е направена от Ариа Марин на Съб Сеп 15, 2012 10:43 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Софѝя
Дъщеря на Зевс
Дъщеря на Зевс
Софѝя


Брой мнения : 94
Точки : 178
Join date : 07.02.2012

Северната гора Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Северната гора   Северната гора EmptyСъб Сеп 15, 2012 5:09 am

Поклатих глава отрицателно, като се усмихнах и казах
-Няма за какво да те е срам, Ариа... Разбирам те доста добре. Аз също не се справям с моите и това е един от основните ми проблеми.. Май ще се учим взаимно, какво ще кажеш? - усмихнах й се, след което леко посърнах и си признах, както беше направила тя
-Обаче аз наистина се затруднявам... Огъня е трудна сила. Подпалвам неща без да искам, а понякога в пламъците се появява нещо странно... Като светкавица, подобно е на мълния... - не бях казала това на абсолютно никой в Лагера, дори на учителите. Беше странно - отначало си помислих, че ми се привижда нещо, но след няколко съсредоточени вглеждания, наистина го виждах. Само че явно никой друг не го забелязваше.
-И когато е там, експлозията винаги е доста силна и накрая подпалвам нещо, без изобщо да съм възнамерявала да е до такава степен - просто не мога да го овладея. - заключих сконфузено, събрала вежди. Досега не бях разкривала на никой, че това сериозно ме притесняваше, но Ариа имаше същия проблем като мен със силите си и вероятно щеше да ме разбере...
Върнете се в началото Go down
Vicktoria di Makiaveli
Дъщеря на Афродита
Дъщеря на Афродита
Vicktoria di Makiaveli


Брой мнения : 118
Точки : 250
Join date : 12.09.2012
Местожителство : Kiss me, Damon. Or kill me. We both know you're only capable of one.

Северната гора Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Северната гора   Северната гора EmptyСъб Сеп 15, 2012 5:19 am

- Това е странно. Сигурна ли си, че светкавицата е точния символ, защото мълния в огъня звучи доста странно. Възможно ли е да си се заблодила? - Вярвах на Софи, не мислех, че лъже, но това, което описа беше наистина странно. Познавах Лио, синът на Хефест. Той също владееше силата на огъня, но никога не бе споменавал за подобно нещо. Може би Хера имаше нещо общо с въпросния символ, който според мен определено не беше мълния, а по-скоро нещо, което подозрително напомня на такава. Все пак предпочетох да не споделям това със Софи, не знаех как ще реагира и беше по-добре да го запазя в тайна, а следващия път просто да присъствам на някой от нейните уроци и сама да разгледам символа. Точно това й предложих.
-Софи, може ли да присъствам на твой урок. Така аз сама ще мога да погледна изображението в огъня и да разберем заедно какво значи. Мисля, че се тревожиш напразно.-казах последното, за да я успокоя въпреки, че не го мислех.


Последната промяна е направена от Ариа Марин на Съб Сеп 15, 2012 10:43 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Софѝя
Дъщеря на Зевс
Дъщеря на Зевс
Софѝя


Брой мнения : 94
Точки : 178
Join date : 07.02.2012

Северната гора Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Северната гора   Северната гора EmptyСъб Сеп 15, 2012 5:39 am

Преглътнах замислено, като кимнах. Знаех, че Ариа просто се опитва да ме разбере, но...
-Ариа, сигурна съм, че го видях. А и едничкото нещо, което успях да постигна, е да се науча как да го предизвиквам, така че на следващия ми урок ще се постарая да ти покажа, така че и ти да го виждаш. Знам, че е странно - самата ми способност с огъня е странна, тъй като Хера наистина няма връзка с тази стихия. Нямам идея от къде идва, но е факт и в началото наистина ме плашеше... - признах си, като леко сведох глава и се заиграх с един от кичурите си коса, с цел да прикрия нервността си. Знаех колко необичайно звучеше това, което обяснявах на Ариа, но какво можех да направя? Не беше като да искам да притежавам въпросната сила.. каквато и да беше. А и не вярвах на никой, освен на Ариа достатъчно, че да допусна да ми помогнат - ако дори Ариа реагираше така, когато й споделих за способността си, то не можех да кажа как ли другите щяха да реагират и какво ли щяха да си помислят.. Най-вероятно щях да стана за посмешище в Лагера и всички да ми се смеят. Не, предпочитах да го пазя в тайна...
-Ами твоята сила? - попитах, решавайки да сменя темата -Мислила ли си да говориш с друго от децата на Афродита в Лагера? Може би те ще знаят какво да направиш... За жалост аз надали ще съм ти от помощ.. - казах унило. Та аз с моите способности не можех да се справя, а какво оставаше за тези на някой друг... Чувствах се доста засрамена и безпомощна и сведох поглед, все още играейки си нервно с косата си.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Северната гора Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Северната гора   Северната гора Empty

Върнете се в началото Go down
 
Северната гора
Върнете се в началото 
Страница 1 от 2Иди на страница : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Южната гора
» Вечната огнена гора

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Боговете на Олимп :: По света и у нас :: Лагерът на Нечистокръвните-
Идете на: