Боговете на Олимп
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Мястото за богове, чудовища и герои.
 
ИндексИндекс  PortalPortal  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  
Вход
Потребителско име:
Парола:
Искам да влизам автоматично с всяко посещение: 
:: Забравих си паролата!
Добре дошли!
Първа глава: Вероника Start10
Нашият банер
90
Ако искате да станете наши приятели, цъкнете Тук
ЕКИПЪТ
Първа глава: Вероника New_st10
Top posters
Атина
Първа глава: Вероника I_vote_lcapПърва глава: Вероника I_voting_barПърва глава: Вероника I_vote_rcap 
Катрин Уейтън
Първа глава: Вероника I_vote_lcapПърва глава: Вероника I_voting_barПърва глава: Вероника I_vote_rcap 
Посейдон
Първа глава: Вероника I_vote_lcapПърва глава: Вероника I_voting_barПърва глава: Вероника I_vote_rcap 
Sandara.
Първа глава: Вероника I_vote_lcapПърва глава: Вероника I_voting_barПърва глава: Вероника I_vote_rcap 
Анабет
Първа глава: Вероника I_vote_lcapПърва глава: Вероника I_voting_barПърва глава: Вероника I_vote_rcap 
Афродита
Първа глава: Вероника I_vote_lcapПърва глава: Вероника I_voting_barПърва глава: Вероника I_vote_rcap 
Ариа
Първа глава: Вероника I_vote_lcapПърва глава: Вероника I_voting_barПърва глава: Вероника I_vote_rcap 
Хататила
Първа глава: Вероника I_vote_lcapПърва глава: Вероника I_voting_barПърва глава: Вероника I_vote_rcap 
Зевс
Първа глава: Вероника I_vote_lcapПърва глава: Вероника I_voting_barПърва глава: Вероника I_vote_rcap 
Katherine Pierce
Първа глава: Вероника I_vote_lcapПърва глава: Вероника I_voting_barПърва глава: Вероника I_vote_rcap 
Latest topics
» Станете наши приятели
Първа глава: Вероника EmptyСъб Юли 27, 2013 8:10 am by Атина

» Другарче за РП
Първа глава: Вероника EmptyПет Юни 07, 2013 6:00 am by Софѝя

» Любим филм
Първа глава: Вероника EmptyВто Апр 16, 2013 10:37 am by Атина

» Смяна на името/снимката
Първа глава: Вероника EmptyНед Апр 07, 2013 5:00 pm by Катрин Уейтън

» Музеят в Ню Йорк
Първа глава: Вероника EmptyСря Апр 03, 2013 5:30 pm by Vicktoria di Makiaveli

» По стълбите нагоре
Първа глава: Вероника EmptyВто Мар 26, 2013 1:13 am by Атина

» Богове и Богини
Първа глава: Вероника EmptyСря Мар 20, 2013 7:04 am by Атина

» Тренировъчната площадка
Първа глава: Вероника EmptyСъб Мар 09, 2013 11:46 pm by Фил

» Въпроси...?!
Първа глава: Вероника EmptyПет Мар 01, 2013 12:55 am by Атина

Кой е онлайн?
Общо онлайн са 2 потребители: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 2 Гости

Нула

Най-много потребители онлайн: 31, на Сря Май 04, 2011 10:37 am

 

 Първа глава: Вероника

Go down 
АвторСъобщение
Афродита
Модератор
Модератор
Афродита


Брой мнения : 258
Точки : 424
Join date : 25.03.2010
Age : 27
Местожителство : Over the hills and far away...

Първа глава: Вероника Empty
ПисанеЗаглавие: Първа глава: Вероника   Първа глава: Вероника EmptyПон Сеп 12, 2011 3:21 pm

Първа глава
Вероника


Учителката ми по математика г-ца Евънс ме избута грубо към входа на лагера. Изгледах я намусено и дори не си направих труда да й кажа "Довиждане". Не го заслужаваше.
След това мило сбогуване аз се наредих на опашката, която щеше да ме отведе в поредното превъзпитателно учебно заведение. Жената на прага ми се усмихна и ме погледна въпросително за името. Поех си дълбоко дъх и реших, че щом се налага, ще мина през това с високо вдигната глава. За бога, никога не се бях отказвала досега! И сега нямаше да се оставя това да ме съсипе.
- Мария-Вероника Арвокас. - тя понечи да попита, но аз само взех листа от ръцете й и написах фамилията си, преди да е попитала как се пише.
- Минало местожитество? - продължи тя.
- Пансион "Сейнт Патрик" край Лас Вегас, Невада. - тя ме погледна раздразнено - всеки знаеше къде е Вегас - но не каза нищо.
- Местораждане?
- Нокиа, Финландия. Без шеги за марки телефони, моля! - предупредих сериозно.
Очевидно беше, че искрено забавлявах служителката. Тя ми се усмихна плахо, сякаш всъщност не бях чак такава катастрофа, каквато очакваше.
- Имам чувството, че ще си прекараш добре тук, Вероника. - рече с особен блясък в очите. - Хайде, влизай.
Вдигнах куфарите си от земята и с въздишка прекрачих прага на новия си дом. Поредния нов дом
***
- Здравейте, момичета! - подвикна една тийнейджърка зад гърба ми, като ме побутна през прага на едното от общежитията. Всъщност "общежитията" бяха малки симпатични постройки с по десетина легла вътре. Не знам как точно управителите определиха да бъда тук, но и не ме вълнуваше. - Имаме ново попълнение. - продължи да вика влязлата след мен. Беше може би на петнайсет, брюнетка и по-ниска от мен. Посочи триумфално към моята особа. - Да ви представя... Мария-Вероника Aр... - запъна се, а аз се подсмихнах, но тя успя да се окопити. - Арвокас!
Докато любопитните момичета прекъсваха досегашните си дейности, за да ме погледнат, аз успях да си създам първо впечатление от тях.
На външен вид не си приличахме по нищо, но в очите на всички виждах същия блясък, който понякога се появяваше в моите. Блясък, който сякаш крещеше "Това момиче ще ви донесе куп неприятности. Стойте на разстояние!".
Едната от тях се изправи и се приближи до мен.
Не можех да я сбъркам, макар да я познавах от половин година.
- Здрасти. - рече тя. - Май вече знам коя си.
- Неси! - извиках и я прегърнах. - Боже, какъв късмет! Няма да съм сама в тази лудост.
- Спокойно, момиче... - измърмори тя, както винаги, напълно уравновесена. Взе куфарите ми и ги остави на леглото в средата на стаята, което ми бяха отредили. - Да се разходим, а?
Усмихнах й се благодарствено. Ванеса винаги знаеше как да ме изкара от редките ми мигове, в които не можех да разбера какво се предполага да правя сега.
Лагера беше много по-хубаво място, отколкото си мислех. Имаше един куп неща, с които можеше да убиеш времето си - уроци по стрелба с лък или пък разни огнестрелни оръжия, езда, разни музикални инструменти... Общо-взето се покриваше с представата ми за летен лагер.
- Тук ще се забавляваме много. - усмихна се Ванеса и аз веднага познах, че пак е замислила нещо. - Няма да повярваш с какви хора се запознах! И всички смятат, че... хм... уменията ни са страхотни!
Не се учудвах, че други хлапета с нашия нрав намират за впечатляващо това, което двете умеехме - с една дума, всякакви пироефекти в много и неподходящи мигове - но постъпката й ме шашна.
- Ти си им казала?! - попитах я със снишен шепот.
Тя сви рамене.
- Че защо не. Казах ти, смятат, че е яко.. Хей, виж това момиче! Приличате си!
Погледнах в посоката, за която ми говореше и видях въпросното момиче. Не можех да я преценя от това разстояние, но Неси имаше право - имахме нещо общо. Най-добрата ми приятелка ме дръпна за ръката.
- Хайде, да се запознаем с нея.
Преди да успея да се разпротестирам, тя ме затегли към непознатото момиче и спря с ослепителна усмивка пред нея.
Изглеждаше малко по-голяма от нас, може би с година, но със сигурност доста по-зряла.
- Здрасти! - изчурулика пак Нес. - Аз съм Ванеса-Калиопа Хевън и макар името да е шантаво, нейното го бие. - тя кимна към мен с обичайното си пламъче в очите.
- Ъъъ... - бързо успях да се окопитя и също се усмихнах. - Мария-Вероника Арвокас. Падаме си по двойните имена. Предполагам, че затова сме най-добри приятелки.
Приличахме си и по постоянните глупави шегички и странни проявления, но не споменах последното.
Очите на по-голямото момиче се разшириха от нещо средно между недоверие и дори лек уплах.
- Какво има? - попитах я леко разсеяно, тъй като междувременно едно русокосо момче се приближаваше към нас. Още пътьом се представи като Джейсън Кларънс, а аз му подвикнах името си и се усмихнах флиртаджийски. Междувременно дръпнах леко надолу ризата си с V-образно деколте, за да покрие светлите ми дънки.
Ванеса ме сръга с лакът и аз се стегнах. Щом тя се държеше сериозно, значи положението наистина бе напечено.
Извърнах се към непознатата, която беше пребледняла.
- Розелин-Тира Арвокас.
Върнете се в началото Go down
 
Първа глава: Вероника
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Трета глава: Вероника
» Втора глава: Розелин
» Първа глава
» Първа Глава: Началото
» Първа Глава: Новият ученик

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Боговете на Олимп :: Some different RPG :: Сестрите на Слънцето-
Идете на: